Het seizoen om zelf appels te gaan plukken is weer aangebroken! Op verschillende plekken in Nederland kun je in boomgaarden of bij boeren weer heerlijke, sappige appeltjes rechtstreeks van de boom plukken. En eerlijk? Er is bijna niets leukers dan kinderen dit zelf te laten doen. Het maakt een simpel uitje ineens een klein avontuur. Van het zoeken naar de mooiste appels tot het vullen van hun eigen mandje; de kinderen vinden het hier ieder jaar weer fantastisch.
Wij gaan deze week traditiegetrouw met de kinderen naar de Olmenhorst in Lisserbroek. Het is een prachtige boomgaard met een gezellige en sfeervolle ambiance. Je kunt er de lekkerste appels en peren plukken en ondertussen genieten van de heerlijke omgeving. Wat ik zelf ook zo leuk vind aan de Olmenhorst, is dat het echt een compleet dagje uit is. Terwijl wij genieten van een biologisch stukje pompoentaart en een warme kop muntthee, kunnen de kinderen ponyrijden of zich helemaal uitleven in de speeltuin. Dat maakt het voor iedereen een geslaagd uitje. En als alle appeltjes eenmaal geplukt zijn, is het natuurlijk tijd om er thuis iets lekkers mee te maken. Want vers geplukte appels smaken toch nét even lekkerder. Hieronder deel ik twee recepten die ik standaard maak met onze vers geplukte appeltjes van de Olmenhorst!

Appelmoes
Onze kinderen zijn dol op appelmoes, er is dus voor hun niks lekkerder dan zelf gemaakte appelmoes bij het avond eten. Hiervoor gebruik ik het volgende recept.
Ingrediënten
1 kg Olmenhorst appeltjes 100 g suiker 1 flinke theelepel kaneel
Bereiding
Schil de appeltjes en doe ze in een pan. Doe de suiker en kaneel erbij en schep alles goed om. Zet het vuur hoog, wacht tot je gepruttel ziet en zet vervolgens het vuur laag. Leg de deksel schuin op de pan zodat het niet helemaal dicht is. Kijk na ongeveer 10 minuten even: zijn de stukjes appel helemaal zacht? Zo niet, dan nog even 10 a 15 minuten langer. Als de appeltjes zacht zijn kan je met een stamper de appeltjes tot moes stampen, mocht je appel compote willen dan hoef je nu niks meer te doen.

Appelflappen
Onze kinderen vinden appelflappen maken het leukste wat er is, hieronder het meest eenvoudige receptje.
Verwarm de oven vooraf voor op 200 graden
Ingrediënten
10 plakjes bladerdeeg 1 tl kaneel 3 appels 2 el grove suiker 30 gram blanke rozijnen, geweld in heet water 2 el suiker 1 losgeklopt ei
Bereiding
Schil de 3 appels en haal het klokhuis eruit, snij de appels in kleine blokjes.
Vul een bakje met kokend water en doe hier de rozijnen 5 minuten in.
Doe vervolgens de appel, 2 eetlepels suiker en 1 theelepel kaneel in 1 kom, en schep het geheel even om. Haal de rozijnen uit het bakje en dep ze af met keukenpapier, deze mogen nu door het mengsel geschept worden.
Leg het bladerdeeg op het aanrechtblad met een beetje bloem eronder zodat ze niet blijven plakken. Vul elk plakje met 2 lepels mengsel en smeer het randje een beetje in met een kwastje met geklutst ei. Vouw de hoekjes naar elkaar toe, zodat er een driehoek ontstaat. Druk de randjes dicht met je vinger of met een vork. Doe dit met alle 10 plakjes.
Als laatste smeer je de appelflappen nog even af met het kwastje met eiermengsel, strooi over de appelflappen nog een beetje grove suiker en ze zijn klaar om de oven in te gaan. Na ongeveer 30 minuten zijn de appelflappen klaar om de oven uit gehaald te worden! Smullen maar!

